Category Archives: Janková – Biele Svetlo

Na úvod – Biele Svetlo

Príbehmi, ktoré sú napísané podľa skutočnosti, chcem len trošku poodkryť oponu tým, ktorí nemajú to šťastie stretnúť sa s inými svetmi.
Šťastie?
Dnes si už myslím, že áno, ale nebolo to vždy tak. Boli doby, keď som si myslela, že mám halucinácie a veľmi som trpela. Za veľa som vďačná svojmu partnerovi, pretože mi veril a poradil mi, aby som sa v tejto oblasti trochu vzdelávala. Možno túto knihu píšem tak trochu zo sebectva alebo strachu, pretože väčšina tých, ktorých som videla na druhej strane, viac ľutovala to, čo neurobili a mohli urobiť, než to, kde urobili chybu.
Ak mám týmito príbehmi niekomu pomôcť a uľahčiť mu život, či lepšie sa rozhodnúť urobím to. Ani ja nechcem neskôr ľutovať, že som nepomohla.
read more »

Interview

Mám určité jasnovidecké schopnosti?
ÁNO

Môžem vedieť všetko?
NIE
read more »

Nenarodené deti

Ako obvykle sa uložím do postele, porozmýšľam nad uplynulým dňom a zatvorím oči. Namiesto tmy sa mi však pred očami rozleje neobvyklé, zvláštne svetlo. Vo svetle vidím ženu. Vysokánsku. Vôbec mi nie je divné, aké je veľmi vysoká. Naopak, akoby to bola úplná samozrejmosť a v tomto svete boli všetci takí vysokí. Oblečená je ako moslimka, alebo skôr ako Panna Mária. Ale cítim, že to nieje ona. Všetko sa mi zdá samozrejmé. Zvláštne je to, čo drží v náručí. To na čo ma upozorňuje aj keď mlčí. Pozerá raz na pravú, raz na ľavú ruku. Drží v nich niečo zabalené v látke, ako dva podlhovasté uzlíky.
read more »

Treba odpustiť

Na kurz sa mi podarilo prísť o jeden deň neskôr. Narušila som tým trochu priebeh kurzu a možno preto si ma ostatní všimli. Zapracovala som sa však rýchlo a lektorovi som nedala pokoj s otázkami.
Na kurze bol aj mladý muž, ktorého môj problém a otázky s ním súvisiace veľmi zaujali.
Aj posledný, tretí deň kurzu, sa cez obedňajšiu prestávku šiel každý zvlášť postarať o svoj žalúdok.
Samozrejme, že aj ja. Hľadala som obchod či reštauráciu, kde si naplním škvŕkajúce brucho. Spoza rohu sa vynoril už spomínaný mladý muž- Martin.
Nevidela som však len jeho. Nad hlavou sa mu vznášala hmlistá postava staršej ženy.
read more »

Na odvahu

Žil raz jeden muž.
Veľmi sa bál čokoľvek zažiť či urobiť, k ničomu nemal dôveru.
Bál sa byť sám, preto sa zamykal.
Každý večer, klepajúc zubami od strachu, prezeral všetky miestnosti a pozeral dokonca aj pod posteľ.
read more »