Category Archives: Coelho – Pútnik(Mágov denník)

Utiecť z boja, je to najhoršie, čo môžeme urobiť. Je to horšie, než prehrať v boji, pretože z porážky sa vždy môžeme poučiť, ale útekom iba ohlásime víťazstvo nepriateľa.
(Paulo Coelho)

Zvyk

Je dôležité aby si pochopil, že tá žena už si na kliatbu zvykla. Zmierila sa s ňou ako s niečím normálnym a ubohosť sveta jej prišla celkom prijateľná. Naučila sa uspokojiť s malom, napriek tomu, že život je štedrý a vždy nám chce dať čo najviac.
read more »

Sen je potravou duše

Človek nikdy nesmie prestať snívať. Sen je potravou duše, tak ako jedlo je potravou tela. Počas našej existencie sa nám sny veľa krát rozplynú a túžby sa zmaria, ale snívať musíme ďalej, inač naša duša zhynie a nevstúpi do nej agapé.
read more »

Boh sa nemstí, Boh je láska

V mojej vlasti sa chyby a choroby ľudí vykladajú podľa zákona návratu ako trest za chyby, ktorých sa dopustili v minulých prevteleniach.
„To je nezmysel,“ povedal Petrus. „Boh sa nemstí, Boh je láska. Trestá iba tým, že prinúti človeka, ktorý dielo lásky prerušil, aby v ňom pokračoval.“
read more »

Cvičenie

Kľakni si na zem. Potom si sadni na päty a skloň sa tak, že sa hlavou dotkneš kolien. Ruky natiahni dozadu. Si teraz v zárodočnej polohe. Uvolni sa a zabudni na všetky starosti. Dýchaj pokojne a hlboko.Po chvíli si uvedomíš, že si nepatrné semienko, pohodlne uhniezdené v zemi. Všetko oko teba je teplé a príjemné.
read more »